K45+ | 2024.04.21. | 17.00
Sveicam dzimšanas dienā!
Sponsori

Sponsori

Latvijas Maksibasketbola čempionātā 2020. gada pirmajā nedēļā Ventspilī, Tukumā un Rīgā kopumā tika aizvadītas septiņas spēles. Ventspilnieks Uģis Lasmanis iekļuva “Maksibasketbola rekordu grāmatā”, sasniedzot četru sezonu laikā devīto labāko efektivitātes rādītāju.

K50+ grupas spēlē “Ventspils” savā laukumā ar 113:47 pārspēja “R Team”. Mājinieku sastāvā Uģis Lasmanis spēlēja 33 minūtes, guva 36 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, izpildīja deviņas rezultatīvās piespēles, pārtvēra piecas bumbas, izprovocēja sāncenšiem astoņus noteikumu pārkāpumus. Metienu precizitāte: divpunktnieki – 14/15, soda metieni – 8/11. Summā Lasmanim 58 efektivitātes punkti. Tas ir otrais labākais rādītājs šajā čempionātos, kā arī devītais labākais četrās sezonās.

Lasmaņa komandas biedrs Aigars Bernāts šajā pašā spēlē laukumā aizvadīja tikai nepilnas 18 minūtes, taču guva 11 punktus, izcīnīja 16 atlēkušās bumbas, izpildīja septiņas rezultatīvās piespēles, bloķēja divus metienus. Metienu precizitāte: divpunktnieki – 4/5, trīspunktnieki – 1/3. Summā Bernātam 34 efektivitātes punkti.

K40+ grupas spēlē “Babīte” savā laukumā ar 61:57 pārspēja Talsu komandu. Zaudētāju sastāvā Kaspars Paegle laukumā aizvadīja visas 40 minūtes, guva 17 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, bloķēja sešus (!) metienus, izpildīja divas rezultatīvās piespēles, pārtvēra divas bumbas. Metienu precizitāte: divpunktnieki – 6/13, soda metieni – 5/7. Summā Paeglem 29 efektivitātes punkti.

Aigars Bernāts izcēlās arī “Ventspils” otrajā spēlē K50+ grupā. Ventspilnieki savā laukumā ar 100:81 pārspēja “Ikšķili”. Bernāts spēlēja 36 minūtes, guva 28 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, izpildīja četras rezultatīvās piespēles, bloķēja divus metienus. Metienu precizitāte: divpunktnieki – 9/16, trīspunktnieki – 2/6, soda metieni – 4/5. Summā Bernātam 29 efektivitātes punkti.

Latvijas Maksibasketbola čempionāta 13. nedēļas rezultāti:

K40+

“Babīte” – “Talsi” 61:57 (Līdums 16+7 AB, Dancis 13+7 AB, Saulītis 11+9 AB – Briedis 18+8 AB, Paegle 17+14 AB+6 BM, Indriksons 14).

K50+

“Ventspils” – “Ikšķile” 100:81 (Bernāts 28+10 AB, Leimanis 18+9 RP, Lasmanis 17+7 AB+7 RP, Ģipsers 12, Stūris 12+5 AB, Ziemanis 10+5 AB+6 RP – Lapiņš 25, Ragauskas 24+7 AB+8 RP, Neilands 20+7 AB+5 RP);
BK “Tukums” – “Ķekava” 88:69 (Jākobsons 21+14 AB, Alksnis 21+15 AB – Grēvels 23, Liepiņš 18, Aire 14);
“Ventspils” – “R Team” 113:47 (Lasmanis 36+14 AB+9 RP+5 PB, Ģipsers 20+8 AB+5 RP, Leimanis 14+5 AB+6 RP, Ziemanis 13+9 AB, Pečurčiks 12+5 AB, Bernāts 11+16 AB+7 RP – Ipatjevs 15+6 AB, Linga 12+7 AB, R. Eglītis 12+6 AB).

K65+

BK “Tukums” – “Ķekava” 59:53 (Kapačs 22, Leingards 20 – Lazda 18+12 AB, Ruģelis 16+6 AB, Laurs 14+7 AB).

K75+

BK “Tukums” – “LBSK” 41:52 (Dzenītis 25+7 AB – Miglinieks 24, Pāns 11);
“LBSK” – “Ogre” 61:41 (Pāns 18+12 AB+5 RP, Vaivads 13+8 AB, Miglinieks 13 – Selga 18+14 AB, Nekrašs 12+16 AB).

Attēlā: Uģis Lasmanis ("Ventspils").